Brąz dla pływackiej sztafety SMS-u

Kamil Orłowski, Oskar Jarocha, Kacper Michta i Jakub Bartkowski wywalczyli brązowy medal w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym na Zimowych Mistrzostwach Juniorów Młodszych do lat 15. Chłopcy pobili także rekord okręgu świętokrzyskiego juniorów 15-letnich.

Brązowi medaliści – uczniowie II klasy gimnazjum – na co dzień są zawodnikami KSZO OSTROWIEC. Podczas tegorocznych Zimowych Mistrzostwa Juniorów Młodszych do lat 15, które rozegrano w dn. 6-8 marca na pływalni „Rawszczyzna”, naszą szkołę reprezentowali także Julia Szafrańska, Martyna Tomoń, Iga Kroczek, Krystian Kowalik, Cezary Pietrzyk i Marek Dzik. Podopieczni Zbigniewa Styczyńskiego, trenujący także pod okiem Jerzego Bujaka, zaprezentowali się na zawodach bardzo dobrze, poprawiając swoje życiowe czasy i potwierdzając tym samym wysoką formę. Nasi pływacy rywalizowali z ponad 500 zawodniczkami i zawodnikami ze 133 klubów z całej Polski.

O podium na mistrzostwach „otarły” się nasze dziewczyny. Julia Szafrańska była 5. na 400 m i na 800 m stylem dowolnym oraz 6. na 200 m stylem dowolnym. Martyna Tomoń, która jest uczennicą ostrowieckiego SMS-u dopiero od września, zajęła 5. miejsce na 200 m stylem motylkowym oraz dwukrotnie 7. na 200 i 400 m stylem zmiennym. Do tych wyników należy dodać 5. miejsce na 1500 m i 6. na 400 m stylem dowolnym Oskara Jarochy, 7. miejsce na 1500 i 8. na 400 m stylem dowolnym Kamila Orłowskiego oraz 8. miejsce na 200 m stylem dowolnym Kacpra Michty. Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym zajęła 7. miejsce, ale tym samym pobiła rekord okręgu.

W tym samym czasie w Olsztynie o medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych walczyli 14-latkowie, uczniowie klasy I b Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, reprezentujący barwy KSZO. Najlepiej spisała się Oliwia Wołek, która przegrała rywalizację o brązowy medal na 400 m stylem zmiennym o przysłowiową długość paznokcia – jej rywalka była lepsza zaledwie o 0,25 sekundy. Oliwia była także 7. na 200 m stylem zmiennym i 10. na 400 m stylem dowolnym. Do finału B na 100 m i 200 m stylem dowolnym zakwalifikowała się także Karolina Wicha, która ostatecznie zajęła 13 i 14 miejsce wśród startujących w tej konkurencji 83 zawodniczek. W mistrzostwach startowali także Dawid Wosiek, Paweł Darocha, Hubert Malicki, Jakub Haba i Norbert Pater.

A już w najbliższy weekend o medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów walczyć będą w Oświęcimiu 16-latkowie, a Gliwicach w pływacy 17 i 18-letni.