VIII edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 10 kwietnia 2015 roku w murach naszej szkoły odbyła się VIII edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów szkół gimnazjalnych. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół z 3 powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego i jędrzejowskiego. Soliści zaprezentowali w sumie 13 utworów w trzech językach: angielskim, rosyjskim i francuskim.

Jury: Małgorzata Malinowska (przewodnicząca), Małgorzata Nowakowska (muzyk), Magdalena Chrabąszcz (przedstawiciel wydawnictwa Pearson i nauczyciel języka angielskiego), Katarzyna Mozal ( nauczyciel języka hiszpańskiego i francuskiego), Magdalena Siepietowska (nauczyciel języka rosyjskiego)

I miejsce- Agata Styczyńska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim (język rosyjski, piosenka Ałły Pugaczowej „Milion szkarłatnych róż”)
II miejsce -Małgorzata Binkiewicz z Gimnazjum w Tarłowie (język angielski, piosenka Duffy „wink”)
II miejsce -Wirginia Nowacka z Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Miąsowej (język rosyjski, piosenka Ałły Pugaczowej „Królowie mogą wszystko”)
III miejsce- Natalia Bidzińska z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie (język angielski, piosenka Lany Del Rey „Young and beautiful”)

Wyróżnienia: Dominika Bugajska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Gabriela Korpik z Gimnazjum im. ppłk. Władysława Zwiejskiego ps. „Jaruga” w Sadowiu, Eliza Piasecka z Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nagroda Publiczności – Wirginia Nowacka z Miąsowej

W konkursie wystąpili również uczniowie z Katolickiego Gimnazjum im. Księdza Marcina Popiela w Ostrowcu Św., Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Ostrowcu Św. , Gimnazjum w Waśniowie oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bodzechowie.

Organizatorzy: Anna Kucharska-Murzyn , Elżbieta Kowalska, Katarzyna Korulczyk
Oprawa muzyczna: Ryszard Góra
Dokumentacja fotograficzna: Norbert Schindler

Nagrody ufundowali: poseł Zbigniew Pacelt i Wydawnictwo Pearson.