Wojewódzki koordynator OSPR odwiedził naszą szkołę

Wojewódzki koordynator Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej  Ryszard Mańko po raz pierwszy odwiedził naszą szkołę, by przyjrzeć się i ocenić, jak przebiega proces szkolenia młodych szczypiornistów.

2016.03.22. WIZYTA KOORDYNATORA OSPR (1)

 

Razem z koordynatorem Ryszardem Mańko na treningu piłkarzy ręcznych pojawił się także fizjoterapeuta ZPRP, który przeprowadził naszym gimnazjalistom trenującym w ramach projektu OSPR testy FMS.

Czym jest FMS? To prosty test 2016.03.22. WIZYTA KOORDYNATORA OSPR (9)składający się z kilku zadań ruchowych. Pozwala on ocenić u badanego ruchomość stawów, koordynację mięśniowo-nerwową, stabilność lokalną i globalną (funkcjonalną), jakość wykonania prawidłowych wzorców ruchowych.

2016.03.22. WIZYTA KOORDYNATORA OSPR (4)Celem badań jest właściwe programowanie treningów, by unikać kontuzji. Pod nadzorem  fizjoterapeuty Szymona Fugiela uczniowie wykonywali ćwiczenia, które mają pomóc w uzyskaniu sprawności ruchowej na najwyższym poziomie.