Siatkarki SMS-u najlepsze w województwie

Podopieczne trenerów Wojciecha Gawrona i Rafała Dytkowskiego bez problemu wygrały finał wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016. Zdobyły złoty medal bez straty ani jednego seta. Teraz przed nimi udział w Ogólnopolskiej Licealiadzie, która odbędzie się na początku czerwca w Wieliczce.

W zawodach uczestniczyło sześć zespołów. Mecze rozgrywano w dwóch halach  – w LO nr III spotkały się drużyny ZS nr 2 Opatów, LO nr 1 Skarżysko-Kamienna i LO nr VI Kielce, natomiast w hali ZSOMS oprócz gospodyń zagrały zawodniczki  LO nr I Włoszczowa i LO nr I Busko.  W finałowym meczu ostrowczanki pokonały 2:0 (25:13, 25:22) drużynę ze Skarżyska. Kolejność  końcowa wygląda następująco:

1. ZSOMS Ostrowiec Św.
  2. LO nr 1 Skarżysko-Kamienna
  3. LO nr VI Kielce

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kinga Asztemborska, Joanna Ciesielczyk, Natalia Dymanowska, Katarzyna Jasiak, Klaudia Jędrzejewska, Wiktoria Kalita, Wiktoria Kowalska, Agnieszka Loranty, Paulina Nowak, Cecylia Pietruszka, Kinga Piotrowska, Kinga Szeliga, Magdalena Turek, Zuzanna Urbańska. Ponadto Agnieszka Loranty została  MVP turnieju. Wśród wyróżnionych zawodniczek znalazły się także Klaudia Jędrzejewska, Cecylia Pietruszka i Zuzanna Urbańska.

2016.04.18. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA - SIATKÓWKA DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (2)Wszystkie uczennice są objęte programem Szkolnych Ośrodków Siatkarskich, to zawodniczki SMS KSZO w kategorii juniorek, które stanowią bezpośrednie zaplecze zespołu seniorskiego KSZO Ostrowiec, występującego w Orlen Lidze.