Młodziczki walczyły do końca

Na czwartym miejscu zakończyły rozgrywki półfinałowe Mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodziczek podopieczne trener Iwony Błaszkiewicz. Uczennicom ostrowieckiego SMS-u zabrakło do awansu tylko jednego wygranego seta w spotkaniu z MKS Łańcut.

W turnieju półfinałowym, który rozegrano w dn. 22-24 kwietnia 2016 r. w Gdańsku, nasze zawodniczki spotkały się z Gedanią Gdańsk, MKS Łańcut i Dwójką Zawiercie.

2016.04.22-24. PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE - MLODZICZKI (2)– W tych zawodach nie było słabych drużyn. Niewiele zabrakło, by znaleźć się w najlepszej ósemce – powiedziała po turnieju trener Iwona Błaszkiewicz. – Zdecydował mecz z Łańcutem, z którym dziewczyny już wygrywały. Pierwszego seta zagrały koncertowo, jednak później nie udźwignęły presji i uległy rywalkom.

Podopieczne Iwony Błaszkiewicz w Gdańsku zagrały w składzie: Zuzanna Stachura, Katarzyna Kostucha, Iga Klepacz, Wiktoria Rdzanek, Natalia Nowak, Marta Majewska, Sylwia Pietruszka, Wiktoria Jeżewska, Julia Piotrowska, Lena Król, Maja Sobusiak, Maja Mazur. Dziewczęta ostatecznie uplasowały się na miejscach 12-16 w Polsce, co jest ogromnym sukcesem, jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia ostrowieckiej młodzieżowej siatkówki.

2016.04.22-24. PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE - MLODZICZKI (3)A oto wyniki spotkań naszej drużyny:

SMS KSZO Ostrowiec – Dwójka Zawiercie 1:2 (12:25, 28:26, 9:15)

Gedania Gdańsk – SMS KSZO Ostrowiec 2:0 (25:23, 25:16)

SMS KSZO Ostrowiec – MKS Łańcut 1:2 (25:21, 14:25, 6:15)