Szóste miejsce Julii Szafrańskiej na Mistrzostwach Polski

Uczniowie ostrowieckiego SMS-u zmagali się z najlepszymi pływakami w kraju podczas rozgrywanych w Szczecinie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. I choć konkurencja była spora, Julii Szafrańskiej udało się wywalczyć szóste miejsce w wyścigu na 800 m stylem dowolnym. W rankingu zajęła 82. pozycję na 296 startujących w zawodach zawodniczek. W Szczecinie pływali także Oliwia Wołek, Mateusz Rogoziński i Norbert Jaworski.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły poprawili swoje rekordy życiowe.  Julia zajęła także wysokie, dziesiąte miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym oraz awansowała do Finału B na 400 m stylem dowolnym, gdzie ostatecznie zajęła miejsce 12. Ponadto była 24. na 200 m stylem dowolnym i 66. na 50 m. stylem dowolnym.

W finałach B dwukrotnie zobaczyliśmy także Oliwię Wołek, która ostatecznie była 13. na 400 m stylem zmiennym i 17. na 200 m stylem zmiennym. Na dystansie 50 m stylem zmiennym uplasowała się na 60. pozycji.

Swoje rekordy życiowe poprawili także Mateusz Rogoziński i Norbert Jaworski.  Mateusz popłynął stylem dowolnym na dystansie 50, 100, 200 i 400 m. Najwyżej, na 34 pozycji, został sklasyfikowany w wyścigu na 400 m. Natomiast Norbert najlepiej poradził sobie na dystansie 200 m stylem klasycznym, gdzie zajął 29 miejsce, popłynął także na 50 i 100 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem zmiennym.