Znakomity debiut i VIII miejsce w Polsce naszych siatkarek w Finale Ogólnopolskiej Gimnazjady Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt – Kołobrzeg 2016

W dniach 20 – 22 czerwca 2016 w Kołobrzegu odbył się Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 16 zespołów wyłonionych spośród blisko 8 tysięcy szkół biorących udział w zawodach powiatowych, a następnie wojewódzkich. GMS Ostrowiec Świętokrzyski, jako Mistrz Województwa Świętokrzyskiego, zajął w Mistrzostwach Polski Gimnazjów wysokie, ósme miejsce.

W wyniku losowania nasza szkoła znalazła się w grupie z zespołami: Gimnazjum w Jaworze, Gimnazjum w Andrychowie oraz reprezentantkami Kędzierzyna Koźla.

Mistrzostwa rozpoczęliśmy meczem przeciwko drużynie z Andrychowa, która w tych mistrzostwach wywalczyła brązowy medal. Walka była zacięta do samego końca. Ostrowczanki nie ustępowały przeciwniczkom, jednak ostatecznie musiały uznać ich wyższość i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 (23:25 i 23:25)

W drugim meczu nasze dziewczęta spotkały się z zespołem z Kędzierzyna – Koźla i zafundowały prawdziwy horror z happy endem. W pierwszym secie to przeciwniczki okazały się lepsze wygrały 25:20. W kolejnej odsłonie podopieczne Iwony Błaszkiewicz zmobilizowały się i rozstrzygnęły tę partię na swoja korzyść 19:25. O wyniku spotkania zadecydował tie break, w którym Ostrowczanki pokonały ekipę z Kędzierzyna do 12.

Trzeci mecz z Jaworem był decydujący, czy awansujemy do czołowej ósemki Turnieju. Nasze zawodniczki rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść i wygrały oba sety do 20 i do 22. Dzięki temu zwycięstwu nasze gimnazjalistki znalazły się w doborowej stawce 8 najlepszych zespołów w Polsce.

W drugim dniu imprezy spotkaliśmy się w meczach o awans do ścisłej czwórki z Łodzią i Tychami. Niestety, mimo ambitnej postawy i fragmentami bardzo dobrej i efektownej gry, musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 0:2.

W ostatnim dniu rozgrywek Ostrowczanki uległy zespołowi z Poznania i ostatecznie zajęły VIII miejsce w turnieju. Jest to znaczące osiągnięcie, jak na debiut w rozgrywkach tej rangi. Ponadto podopieczne Iwony Błaszkiewicz to w zdecydowanej większości drugoklasistki, którym przyszło zmagać się ze starszymi od siebie koleżankami. Za to za rok powinny powalczyć o miejsca medalowe, czego im serdecznie życzymy.

Jak podkreśliła trener Iwona Błaszkiewicz, na wyróżnienie zasłużył cały zespół, którego barwy reprezentowały następujące zawodniczki: Natalia Nowak (II a GMS), Lena Król (II a GMS), Zuzanna Stachura (II a GMS), Wiktoria Rdzanek (II a GMS), Marta Majewska (II a GMS), Wiktoria Jeżewska (II a GMS), Iga Klepacz (II a GMS), Katarzyna Kostucha (II a GMS), Maja Mazur (II a GMS), Sylwia Pietruszka (II a GMS), Maja Kaczmarczyk (I b GMS), Aneta Kasprowicz (III GMS).

Ostateczna kolejność Mistrzostw:
1. Gimnazjum nr 6 w Policach
2. Gimnazjum nr 3 w Tychach
3. Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
4. ZS w Legionowie
5. Gimnazjum nr 35 w Warszawie
6. Gimnazjum nr 13 w Łodzi
7. Gimnazjum nr 5 MS w Poznaniu
8. GMS w Ostrowcu Świętokrzyskim
9. Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu
10. Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej
11. Gimnazjum nr 18 w Białymstoku
12. Gimnazjum nr 2 w Jaworze
13. Gimnazjum nr 1 w Rumi
14. Gimnazjum w Zbąszynku
15. Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
15. Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu