Siatkarki i szczypiorniści z GMS na ogólnopolskich Kampach

Aż pięcioro uczniów Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego otrzymało powołania na Kampy 2016. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się Julia Kolasa, Maja Kaczmarczyk i Krystian Kosiorowski, trenujący siatkówkę, oraz Adrian Stawiarz i Patryk Szlichta, objęci szkoleniem w ramach OSPR.

kamp-siatkarskiUczennice klasy I b GMS Julia Kolasa i Maja Kaczmarczyk zostały powołane do Kadry Regionu Południe na Kampy 2016, które odbyły się w dn. 20 – 31.07.2016 r. w Białej Podlaskiej. To duże wyróżnienie dla tych młodych zawodniczek objętych szkoleniem w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Julia i Maja zostały wybrane spośród zawodniczek rocznika 2001/2002 objętych szkoleniem PZPS w ramach Szkolnych Ośrodków Siatkarskich w 12 gimnazjach Regionu Południe. Konkurencja była bardzo duża. Koordynator Regionalny powołał na kampy tylko 20 zawodniczek, głównie z Krakowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Dodatkowo do Białej Podlaskiej pojechała Katarzyna Partyka z Opatowa, która dzięki powołaniu Akademii Siatkarskiej jest objęta szkoleniem w ramach naszego S.O.S. Powołanie na kampy otrzymał także Krystian Kosiorowski, uczeń klasy II a GMS, objęty szkoleniem S.O.S. przez gimnazjum w Skarżysku – Kamiennej. Dziewczęta szlifowały swoje zdolności na obiektach PSW, natomiast chłopcy trenowali na obiektach sportowych AWF- u pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, która pracowała pod kierunkiem Zbigniewa Krzyżanowskiego – szefa szkolenia PZPS oraz Waldemara Wspaniałego, byłego selekcjonera męskiej reprezentacji Polski w siatkówce, szefa Projektu S.O.S.

2Natomiast w dniach 3-13.08.2016 r. w ogólnopolskim kampie piłkarzy ręcznych uczestniczyli Adrian Stawiarz i Patryk Szlichta z klasy II b GMS. Na zgrupowanie, które odbyło się w Gdańsku, powołania  otrzymali najlepsi zawodnicy z rocznika 2001 objęci szkoleniem w ramach Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodników wskazali koordynatorzy wojewódzcy na podstawie wyników testów sprawności wszechstronnej MTSF oraz sprawdzianu wydolności tlenowej Beep Test. Zajęcia sportowe odbywały się m.in. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego.