Obóz sportowo-szkoleniowy zawodniczek Młodej Orlen Ligi KSZO

W dniach 21-28.08.2016 r. uczennice klasy I i II LOMS objęte programem S.O.S. rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Będzie to bardzo pracowity okres, bowiem dziewczyny rozegrają mecze na szczeblu ogólnopolskim, występując w Młodej Orlen Lidze, oraz wojewódzkim w kategorii juniorek.

Zawodniczki wraz z trenerem Rafałem Dytkowskim miały do dyspozycji wspaniale przygotowane i wyposażone obiekty MOSiR Ostrowiec oraz internat i halę sportową ZSOMS.

– Był to bardzo pracowicie spędzony okres, ale najważniejsze, że adaptacja przebiegła zgodnie z wytyczonym wcześniej planem – wyjaśnia trener Rafał Dytkowski. – Treningi odbywały się na terenie ośrodka wypoczynkowego MOSiR na Gutwinie, gdzie dziewczęta pływały na kajakach, biegały po malowniczym lesie i doskonaliły umiejętności techniczne na boiskach plażowych. W hali MOSiR w doskonale wyposażonej siłowni odbywały się treningi kształtujące siłę, natomiast podczas treningów w hali ZSOMS główny akcent położony był na takie elementy techniczne, jak przyjęcie zagrywki, rozegranie piłki i obronę w strefach.

Pobyt w internacie służył wzajemnej integracji, gdzie po wyczerpujących treningach można było spędzić ze sobą czas, pograć w bilard czy kibicować przed telewizorem polskim sportowcom startującym na Olimpiadzie w Rio.

Oprócz treningów był też czas na zwiedzanie i regenerację. Młode zawodniczki wraz z zespołem seniorek KSZO Ostrowiec wybrały się w Góry Świętokrzyskie, zwiedziły klasztor na Świętym Krzyżu, a następnie, dzięki uprzejmości Hotelu Malinowy Raj w Solcu Zdroju, skorzystały z szerokiej gamy zabiegów odnowy biologicznej w tamtejszych Basenach Mineralnych.