POTRÓJNE ZWYCIĘSTWO SIATKARZY SMS

Trzy zdecydowane zwycięstwa odnieśli w ubiegłym tygodniu siatkarze SMS Ostrowiec, podopieczni Jerzego Pacholczaka i Mariusza Rokity. Zarówno juniorzy, jak i kadeci oraz startujący w rozgrywkach IV ligi seniorskiej wygrali swoje inauguracyjne mecze.

Na inaugurację rozgrywek seniorskich w 4 lidze w meczu wyjazdowym ostrowczanie pokonali siatkarzy Boruta Bieliny 3:0, w setach 25:16, 25:17, 25:12. Trener Jerzy Pacholczak „dał pograć” wszystkim zawodnikom. Najlepszym graczem meczu został wybrany przyjmujący ostrowieckiej ekipy Kacper Zieja.

– Oprócz sporych umiejętności siatkarskich i dużego zaangażowania w grę siłę ekipy SMS-u tworzy dobra atmosfera w zespole – przekonuje trener Jerzy Pacholczak.

W kategorii juniora zespół SMS prowadzony przez Mariusza Rokitę pokonał na własnym parkiecie Hetmana Włoszczowę 3:1. W pierwszej partii tego pojedynku ostrowieccy siatkarze nieco zlekceważyli bojowo nastawionych zawodników drużyny gości i ulegli im 21:25. Jednak kolejne sety przebiegały pod dyktando ostrowczan, którzy zdecydowanie rozprawili się ze swoim przeciwnikiem, wygrywając trzy kolejne sety do 12, 17, 21 i tym samym zwyciężając mecz 3:1. Fenomenalne spotkanie rozegrał wybrany najlepszym zawodnikiem meczu libero SMS Kamil Młynarczyk.

Juniorzy wystąpili w następującym składzie: Damian Grzebyk, Łukasz Gos, Karol Rzegocki, Kamil Krakowiak, Krystian Kosiorowski, Konrad Zieliński, Bogdan Kostucha, Kacper Zieja, Sebastian Dębowski, Adam Surmański, Adam Majewski, Kamil Młynarczyk, Wiktor Osuch.

W kolejnym dniu swój debiut w lidze zanotowali kadeci SMS-u w pojedynku ze swoim odwiecznym rywalem ULKS Chobrzany. W dwóch pierwszych setach przeważali Ostrowczanie, którzy dobrą zagrywką oraz atakiem nie pozwalali na rozwinięcie udanych akcji swoim przeciwnikom i wygrali 25:12 i 25:17. W trzeciej partii ostrowieccy siatkarze nieco za wcześnie uwierzyli w łatwe zwycięstwo, a siatkarze Chobrzan z akcji na akcję grali zdecydowanie lepiej i zwyciężyli tego seta 25:19, doprowadzając tym samym do stanu 1:2.

– Nieco obawiałem się czwartej partii tego meczu, dlatego postanowiłem wprowadzić na pozycję atakującego Jakuba Majewskiego, co okazało się kluczem do zwycięstwa w tej partii i w całym meczu 3:1 – powiedział trener Jerzy Pacholczak. – Przed nami kolejny ciężki tydzień siatkarskich zmagań, bowiem już poniedziałek gramy na wyjeździe z kieleckim Effectorem, zaś w piątek 28.10 we własnej hali o godzinie 19 walczymy z zespołem Plas Kielce.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany kapitan ostrowieckiej ekipy Bogdan Kostucha.

Skład zespołu kadetów: Karol Rzegocki, Jakub Trojanowski, Bogdan Kostucha, Adam Surmański, Mikołaj Partyka, Jakub Majewski, Jakub Nowicki, Krystian Kosiorowski, Konrad Zieliński, Dawid Kasprzyk-Kordelas, Wiktor Osuch, Daniel Bal.