Siatkarki niepokonane

Siatkarki SMS Ostrowiec po rozegraniu 6 meczy utrzymują tytuł lidera tabeli III ligi kobiet. Ostrowczanki są jedyną drużyną, która w sezonie 2016/2017 nie przegrała żadnego spotkania, a do zakończenia rozgrywek pozostały zaledwie dwa mecze.

Najbardziej dramatyczny przebieg miało spotkanie z wiceliderem tabeli KU AZS UJK Kielce. Jego losy ważyły się do samego końca. W pierwszym secie walka była zawzięta, a szala przechylała się raz na stronę ostrowczanek, a raz na stronę gości z Kielc. Ostatecznie gospodynie przegrały te odsłonę 30:32. W drugim secie udało im się mocno skoncentrować i wygrały gładko 25:13, by w kolejnej partii ulec 17:25. W czwartym secie walka trwała do samego końca, ostrowczanki zwyciężyły 25:22 i doprowadziły do tie breaka. Tu od samego początku wyraźnie prowadziły ostatni set zakończył się wynikiem 15:10 i całe spotkanie 3:2.

Podopieczne Iwony Kosiorowskiej maja na swoim koncie 17 punktów, przy stracie zaledwie dwóch setów. Kolejna w tabeli ekipa UJK zgromadziła punktów 11. Biorąc pod uwagę, że do rozegrania zostały tylko dwa mecze, jest duża szansa granicząca z pewnością, że nasze dziewczęta zakończą rozgrywki III ligi na pierwszym miejsce.

Kolejny mecz SMS Ostrowiec rozegra we własnej hali przy ul. Żeromskiego 5 13 stycznia. Przeciwnikiem będzie ŁKS Łagów.

Równie dobrze radzą sobie siatkarki ostrowieckiego SMS-u w pozostałych kategoriach rozgrywkowych.  Kadetki Iwony Błaszkiewicz rozegrały osiem spotkań i wszystkie wygrały. Zgromadziły na swoim koncie 24 punkty, a kolejna w tabeli drużyna UKS Victoria Włoszczowa ma tych punktów zaledwie 15. Wszystkie mecze wygrały także młodziczki Wojciecha Gawrona. Gimnazjalistki rozegrały sześć spotkań i zdobyły 6 punktów.  W swojej lidze prowadzą też juniorki Iwony Kosiorowskiej.

Męska siatkówka w wykonaniu uczniów ostrowieckiej szkoły mistrzostwa sportowego też zasługuje na uwagę. Podopieczni Mariusza Rokity z 12 punktami zajmują drugie miejsce w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów, tracąc do lidera rozgrywek Effectora Kielce zaledwie 6 punktów. Podobnie  w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Kadetów na drugim miejscu z 21 punktami uplasowała się drużyna prowadzona przez Jerzego Pacholczaka.