Udany występ Julii Szafrańskiej na Mistrzostwach Polski

Czworo uczniów naszego SMS-u starowało podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które rozegrano w Olsztynie. Najlepiej zaprezentowała się Julia Szafrańska, która zdobyła 5. i 7. miejsce.

Julia Szafrańska (KSZO OSTROWIEC) bardzo dobrze popłynęła na dystansie 1500 m styl. dowolnym. Z czasem 16.56,52  zajęła wysokie, 5. miejsce. Poprawiła swój rekord życiowy aż o 76,73 s i zdobyła kolejną już  I klasę sportową.  Natomiast w wyścigu na 800 m styl. dowolnym zajęła miejsce 7. Julia popłynęła także dwukrotnie w Finałach B, zajmując ostatecznie  12. miejsce na 400 m styl. dowolnym i 13. na 200 m styl. dowolnym. Ponadto nasza zawodniczka była 36. na 100 m styl. dowolnym i 55. na 50 m styl. dowolnym.

Aż trzy rekordy życiowe na zawodach w Olsztynie poprawił Mateusz Rogoziński (KSZO OSTROWIEC). Najlepszy wynik osiągnął na dystansie 200 m styl. dowolnym. W Finale B zajął 16 miejsce. Osiągnięty czas, lepszy od dotychczasowego o 1,08 s, pozwolił mu na zdobycie II klasy sportowej. Mateusz poprawił swój czas także na dystansie 400 m styl. dowolnym (23. miejsce) oraz 50 m styl. motylkowym (80. miejsce).  Popłynął także na 100 m styl. dowolnym (57. miejsce) oraz 50 m styl. dowolnym (104. miejsce).

Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza spośród naszych reprezentantów Aleksandra Banaczkowska (KSZO OSTROWIEC). Płynąc w Finale B na dystansie 400 m styl. zmiennym zajęła 17. miejsce, ale poprawiła swój rekord życiowy o 1,62 s. Czas osiągnięty na dystansie 200 m styl. klasycznym (23. miejsce) pozwolił jej na zdobycie II klasy sportowej. Ola popłynęła także na  200 m styl. zmiennym (27. miejsce), 100 m styl. klasycznym (36. miejsce) i 50 m styl. klasycznym (46. miejsce, r.ż.).

W Olsztynie pływał także Norbert Jaworski (MUKS Unia Busko Zdrój), który na dystansie 200 m styl. klasycznym zakwalifikował się do Finału B, w którym zajął ostatecznie  15. miejsce, poprawiając swój rekord życiowy o  0,77 s. Norbert uplasował się także na 42. miejscu na dystansie 100 m styl. klasycznym, 49. miejscu na dystansie 100 m styl. zmiennym i 52. na dystansie 50 m styl. klasycznym.