Wigilia w internacie

21 grudnia 2016 r. miała miejsce Wigilia w internacie, która zgodnie z tradycją odbywa się co roku. W związku z tym wychowankowie wraz z wychowawcami z internatu zajęli się całością organizacji tej świątecznej 6imprezy. Na tą uroczystość została świątecznie udekorowana stołówka. Oprócz tego młodzież z internatu wystąpiła w montażu słowno – muzycznym, w którym przybliżyła wszystkim atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i poza jej granicami, opartą na wzajemnej życzliwości, miłości, zrozumieniu i wyznawaniu podstawowych wartości.

Na uroczysty wieczór przybyli również zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły, ksiądz, wychowawcy ze szkoły, trenerzy, personel administracyjny.

Po zaprezentowaniu programu przez młodzież, głos zabrał ksiądz, czytając Ewangelię, pan kierownik internatu oraz Dyrekcja Szkoły. Następnie odbyło się łamanie opłatkiem. I tu u wychowanków klas trzecich zakręciła się łza w oku z żalu, że to ich ostatnia Wigilia w internacie, w którym spotykali się z życzliwością i rodzinną atmosferą.

Na koniec, po długo trwającym składaniu sobie życzeń rozpoczęło się spożywanie przepysznych tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie kucharki z internatu.

A jaka panowała wtedy atmosfera można zobaczyć na załączonych zdjęciach