Nasi uczniowie wyróżnieni podczas II Ostrowieckiej Gali Sportu

Julia Szafrańska, nasza pływaczka, uczennica klasy I b LOMS, złota medalistka Zimowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych do lat 16 na 800 m, dwukrotna brązowa medalistka Zimowych Mistrzostw Polski do lat 16 na 200 i 400 m stylem dowolnym, dwukrotna brązowa medalistka Letnich Mistrzostw Polski juniorów młodszych na 400 i 800 m, członkini kadry Polski juniorek młodszych zdobyła III miejsce w kategorii „Sportowiec roku 2016”.
8 miejsce w tej samej kategorii zajął Jakub Kochański (piłka wodna) – uczeń klasy I b LOMS, członek zespołu juniorów młodszych KSZO, zdobył 4 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, uczestniczy w rozgrywkach I ligi seniorów, reprezentant Polski juniorów w piłce wodnej.

A oto pozostali wyróżnieni:

Tytuł „Talent roku 2016” otrzymał:
Aleksander Ozga (waterpolo) – uczeń klasy III b GMS. Członek zespołu juniorów młodszych KSZO, który zdobył 4 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, reprezentant Polski U-17, uczestniczy w rozgrywkach I ligi seniorów w barwach ŁSTW Łódź – występuje jako najmłodszy zawodnik seniorskiej, waterpolowej ekstraklasy.

Wyróżnienia w kategorii „Talent roku 2016”:
Jakub Wilk (pływanie) – uczeń klasy II a GMS. Pływak KSZO. Wielokrotny finalista A Zimowych i Letnich mistrzostw Polski juniorów młodszych, członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych do lat 14
Michał Klimas (pływanie) – uczeń klasy II a GMS. Pływak KSZO. Dwukrotny finalista A Letnich mistrzostw Polski juniorów młodszych.
Adrian Stawiarz (piłka ręczna) – uczeń klasy III b GMS. Najlepszy zawodnik juniorskiej drużyny piłki ręcznej KSZO. Członek kadry województwa świętokrzyskiego.
Patryk Niziołek (piłka nożna) – uczeń klasy III e LO. Najlepszy piłkarz juniorskiego KP KSZO 1929, który ma szansę awansu do Centralnej Ligi Juniorów.

Wyróżnienia w kategorii „Odkrycie roku 2016”:
Igor Szląszkiewicz (piłka wodna) – uczeń klasy I b LOMS. Członek zespołu juniorów młodszych KSZO, który zdobył 4 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, reprezentant Polski U-17, uczestniczy w rozgrywkach I ligi seniorów.
Karolina Wicha (pływanie) – uczennica klasy III b GMS. Dla KSZO zdobyła srebrny i brązowy medal Letnich Mistrzostw Polski do lat 15 na 200 m dowolnym i 400 m dowolnym, członkini kadry narodowej juniorek młodszych.
Aleksandra Banaczkowska (pływanie) – uczennica klasy II a GMS.
Finalistka B Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski juniorek młodszych do lat 14 lat, pływaczka KSZO, która została zakwalifikowana do kadry narodowej juniorek młodszych.