Cztery rekordy Okręgu Świętokrzyskiego i mnóstwo Finałów A i B

Od piątku do niedzieli trwały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu. 15-latkowe walczyli na basenie „Rawszczyzna” w Ostrowcu, natomiast 14-latkowie ścigali się w Lublinie. Na obu turniejach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ostrowieckiej szkoły mistrzostwa sportowego, na co dzień reprezentujący barwy KSZO Ostrowiec.

Najbliżej medali byli Aleksandra Banaczkowska, która zajęła IV miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym, oraz Jakub Wilk – ostatecznie był V na dystansie 200 m stylem dowolnym. W sumie nasi uczniowie meldowali się aż 12 razy w Finale A i 10 razy w Finale B oraz pobili cztery rekordy Okręgu Świętokrzyskiego juniorów 15 lat – 200 m klas. (Aleksandra Banaczkowska), sztafeta 4×200 dow. (Wiktoria Błaszkiewicz, Paulina Boroń, Adrianna Nowak, Aleksandra Banaczkowska), sztafeta 4×100 zm. (Wiktoria Błaszkiewicz, Paulina Boroń, Anastazja Matracka, Aleksandra Banaczkowska) i sztafeta 4×100 zm. (Korneliusz Grad, Michał Klimas, Marcin Kesler, JakubWilk).

Na wyróżnienie zasługują także wyniki:
Aleksandra Banaczkowska – finały A (VIII m. na 100 klas., X m. na 400 zm.), finał B (XVI na 100 zm.),
Wiktoria Błaszkiewicz – finał A (VIII m. na 200 klas.), finały B (IX m. na 50 klas., XIII m. na 100 mot., XIV m. na 50 dow.),
Jakub Wilk – finały B (XIII m. na 50 dow., XIV m. na 100 dow.),
Michał Klimas – finały A (VIII m. na 200 klas., X na 100 klas.), finał B (XV m. na 50 klas.),
sztafeta 4 x 100 dow. (Jakub Wilk, Michał Klimas, Jakub Wykierski, Daniel Auguścik) – finał A (VIII m.),
sztafeta 4 x 100 dow. (Wiktoria Błaszkiewicz, Paulina Boroń, Adrianna Nowak, Aleksandra Banaczkowska) – finał A (IX m.).

Wśród 14-latków najlepiej spisali się:
Patryk Stefański – finał A (IX m. na 50 dow.), finał B (XI m. na 200 zm.),
Kacper Borowski – finał B (XIX miejsce) na 100 mot.,
sztefeta 4 x 100 dow. (Bartosz Piliński, Dominik Walczyk, Kacper Borowski, Patryk Stefański) – finał A (X m.),
sztafeta 4×200 dow. (Patryk Stefański, Dominik Walczyk, Oliwier Okręt, Kacper Borowski) – finał B (XIV m.)

A już w najbliższy weekend o medale Mistrzostw Polski walczyć będą starsi pływacy. W Gorzowie Wielkopolskim popłynie Julia Szafrańska i Mateusz Rogoziński, a w Gliwicach Karolina Wicha, Gabriela Grąz i Wiktoria Gądek.