Dzień Otwarty w ZSOMS

8 kwietnia gościliśmy w naszej szkole kandydatów zainteresowanych kontynuowaniem nauki  w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. – w szkole podstawowej i liceum.

SMS to szkoła dla osób zainteresowanych profesjonalnym uprawianiem sportu w dyscyplinach: pływanie, waterpolo, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna i lekka atletyka. Szkolenie prowadzone jest na bazie umów z polskimi związkami sportowymi. Obecnie finalizujemy rozmowy na temat poszerzenia oferty dla licealistów o piłkę ręczną chłopców i piłkę nożną dziewcząt.

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzimy nabór do klas I liceum mistrzostwa sportowego oraz do klas VI i VII szkoły podstawowej mistrzostwa sportowego, a także rekrutację uzupełniającą do klas II i III gimnazjum i liceum.

Nabór do liceum:
– klasa I a – piłka siatkowa dziewcząt
– klasa I b – piłka siatkowa chłopców, lekka atletyka, waterpolo i pływanie
– klasa I c – piłka nożna dziewcząt i piłka ręczna chłopców
– klasa I e – piłka nożna chłopców

Nabór do szkoły podstawowej:
– klasa VI – piłka siatkowa dziewcząt, piłka ręczna chłopców, pływanie i waterpolo
– klasa VII – piłka siatkowa dziewcząt, piłka ręczna chłopców, pływanie i waterpolo

Przybyłych na „Dzień otwarty”  powitała p.o. Dyrektor Szkoły Anna Trojanowska, która przedstawiła zebranym ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji.

Do podjęcia nauki w SMS-ie zachęcały też uczennice  Joanna Garbacka z GMS i Aneta Kasprowicz z LOMS, tłumacząc, dlaczego wybrały tę szkołę.

W programie „Dnia Otwartego” znalazło się także zwiedzanie szkoły i internatu, rozmowy z nauczycielami i uczniami. W hali odbyły się pokazy sportowe, a w salach lekcyjnych pokaz ratownictwa medycznego, zabawy edukacyjne, konkursy i niespodzianki. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek – upieczone przez siebie mufinki.

Można było się zapoznać z najnowszym numerem szkolnej gazety „Rycerz Sorbony”, zainteresowani otrzymali ulotki i formularze rekrutacyjne.