Uczniowie SMS-u pobiegli po medale

26 kwietnia 2017 r. w  Rytwianach rozegrano Finały Wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. ZSOMS reprezentowało 6 zawodniczek i 7 zawodników. Dziewczyny zdominowały zawody, zajmując czołowe miejsca w rywalizacji indywidualnej, co przełożyło się na zdecydowane zwycięstwo w punktacji drużynowej. Natomiast chłopcy drużynowo zajęli III miejsce.

W grupie dziewcząt biegu na dystansie 1000 m wystartowało aż 58 zawodniczek ze szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. W rywalizacji indywidualnej I miejsce zajęła Joanna Wendt, a Patrycja Banaś była II. Pozostałe zawodniczki zajęły miejsca: VI – Magdalena Szafran, VII – Izabela Jastrząb, VIII – Kinga Gajewska i XIII – Natalia Zając.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy startujący na dystansie 1500 m, zwłaszcza, że do zawodów zgłoszeni zostali nie tylko uczniowie trenujący lekką atletykę, ale także nasi piłkarze. Bieg ukończyło 70 zawodników, nasi zawodnicy w rywalizacji indywidualnej zajęli następujące lokaty: 5 – Michał Karasiński, 14 – Tomasz Woźniak, 19 – Wiktor Jabłoński, 21 – Hubert Adamczyk, 28 – Grzegorz Wojciechowski, 36 – Konrad Skuza, 40 – Oskar Lipka.

Zawodników przygotowali Kazimierz Jaros i Zygmunt Kochański.