Pożegnanie maturzystów

W uroczystej scenerii w piątkowe popołudnie dla 62 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego nr IV im. C.K. Norwida oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego zabrzmiał ostatni dzwonek.

Zebranych powitały przewodniczące Samorządów Uczniowskich – Aleksandra Banaczkowska i Joanna Ciesielczyk. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Anna Trojanowska, która krótko podsumowała trzyletni pobyt licealistów w naszej szkole.

– Czas biegnie nieubłaganie i już za chwilę otrzymacie świadectwa ukończenia szkoły, które są przepustką do kolejnych etapów Waszego życia – powiedziała dyrektor Trojanowska. – Sięgajcie do gwiazd, ku waszym marzeniom i nie dajcie sobie wmówić, że ich realizacja jest niemożliwa. Będzie to wymagało od Was wiele wysiłku, ale nie rezygnujcie. Nikt nie powiedział,że dorosłe życie będzie łatwe.

Dyrektor Anna Trojanowska życzyła absolwentom połamania długopisów na egzaminach maturalnych, jak najlepszych wyników oraz dostania się na wymarzone studia. Następnie w imieniu rodziców głos zabrała Małgorzata Mazur, a jako reprezentant absolwentów wystąpiła Paulina Sitek.

– Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zabrzmi pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie – powiedziała Paulina.

Paulina Sitek w imieniu maturzystów podziękowała dyrekcji, kierownictwu internatu, wychowawcom, nauczycielom, trenerom i wychowawcom internatu za poświęcony czas i pracę nad kształtowaniem ich umysłów i charakterów. Wyrazem wdzięczności były bukiety kwiatów.

Następnie nadszedł czas na wręczanie wyróżnień, nagród i dyplomów. Świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe otrzymały:
Wiktoria Kowalska – średnia 5,18,
Cecylia Pietrusza – średnia 5,18,
Aleksandra Pacek – średnia 5,06,
Paulina Sitek – średnia 4,82.
Kilkadziesiąt osób odebrało też pamiątkowe dyplomy za reprezentowanie szkoły podczas zawodów sportowych i konkursów przedmiotowych.

Jak co roku Samorząd Uczniowski przyznał tytuł „Osobowości Szkoły”, tym razem wyróżnienie to przypadło w udziale Dominikowi Markiewiczowi, zasłużonemu wolontariuszowi i harcerzowi, inicjatorowi wielu akcji pomocowych, docenionemu za swoją działalność nagrodą „MAGISTER PASJI”.

Uroczystość pożegnania absolwentów swoimi występami wokalnymi uświetniła Gabriela Górniak. Teraz przed nimi ważne dni – egzaminy maturalne. Trzymamy za Was kciuki ????