Zagramy w finale turnieju o awans do II ligi kobiet w piłce siatkowej

W dniach 28 – 29 kwietnia gościliśmy uczestników turnieju półfinałowego o awans do II ligi kobiet w piłce siatkowej. Podopieczne Iwony Kosiorowskiej zajęły II miejsce i zagrają w finale. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda.

W piątkowe popołudnie ostrowczanki zmierzyły się z drużyną z Krzeszowic. Mimo wyrównanej walki mecz SMS Ostrowiec – CKiS Maraton Krzeszowice zakończył się wynikiem 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 19:25).  Kolejne spotkanie rozegrały ekipy  CKiS Maraton Krzeszowice i Valkiria Kraków. Lepsze okazały się krzeszowiczanki, które wygrały 3:1. 

W ostatniej odsłonie turnieju podopieczne Iwony Kosiorowskiej spotkały się z drużyną z Krakowa. Ponieważ każda z ekip miała na swoim koncie jedną porażkę, od wyniku tego meczu zależał awans do finału. Ostrowczanki wyszły na boisko mocno zmotywowane i pewnie wygrały 3:0 (25:22, 25:21, 25:14). Wyjątkową skutecznością w tym spotkaniu wykazała się Joanna Ciesielczyk.

– Zostało nam niewiele czasu na przygotowanie do turnieju finałowego – powiedziała po turnieju trener Iwona Kosiorowska. – Na pewno musimy popracować nad zagrywką, ten element w siatkówce często decyduje o wygranej. Odrzucony od siatki przeciwnik ma ograniczone pole manewru w ataku. Drugim ważnym elementem, nad którym musimy popracować, jest blok.

Trener Kosiorowska ma nadzieje, że przed turniejem finałowym uda się jeszcze rozegrać sparing z zespołem Romana Murdzy z Mielca, który będzie walczył o awans do I ligi.

– Ważne będzie też przygotowanie mentalne zawodniczek. W grach zespołowych „grają” nie tylko umiejętności techniczne i taktyka gry, ale przede wszystkim „głowa”. Zespół to kolektyw, który musi się wspierać w trudnych momentach i na tym będziemy się skupiać – dodała trener Kosiorowska.

Zatem 19-21 maja w Tomaszowie Mazowieckim ostrowczanki zagrają w finale turnieju o awans do II ligi. Naszymi przeciwnikami będą m.in. drużyny MUKS Sparta Lniano, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i KS Burza Borowa Wieś.

Należy dodać, że udział drużyny siatkarskiej SMS Ostrowiec w rozgrywkach III ligi kobiet nie byłby możliwy bez przychylności władz powiatowych, ze Starostą Ostrowieckim na czele. Szkoła otrzymała dodatkowe środki finansowe na stroje dla zawodniczek i prowadzenie rozgrywek III-ligowych, a także na zorganizowanie turnieju półfinałowego o wejście do II ligi, nad którym starosta Zbigniew Duda objął honorowy patronat.

 http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/wydarzenia-turnieje/uczennice-sos-ostrowiec-sw-awansowaly-do-turnieju-finalowego-o-awans-do-ii-ligi-kobiet_53,5588.html