Nasi waterpoliści w finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Uczniowie ostrowieckiego SMS-u, reprezentujący na co dzień barwy KSZO Ostrowiec bez większych problemów zakwalifikowali się do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wygrywając rundę eliminacyjną w grupie B Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Młodzi waterpoliści zgromadzili na swoim koncie komplet punktów.

W rozgrywanym w Gorzowie Wielkopolskim turnieju zagrali: z klasy I b LOMS Jakub Kochański (12 bramek), Igor Szląszkiewicz (5 bramek), Oskar Jarocha (7 bramek), Cezary Pietrzyk (2 bramki), z klasy III b GMS Aleksander Ozga (24 bramki!) oraz z klasy II a GMS Maksymilian Krakowiak (4 bramki).

Podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego zaprezentowali się rewelacyjnie, wygrywając wszystkie swoje mecze:
KSZO Ostrowiec Św. – ŁSTW Łódź 10:0 (wo)
Alfa Gorzów – KSZO Ostrowiec Św. 9:10 (2:2,3:5,2:1,2:2)
UKS Neptun Łódź – KSZO Ostrowiec Św. 8:17 (3:3,2:5,1:4,2:5)

Do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który zostanie rozegrany w dniach 8-9 lipca (mazowieckie), wywalczyły awans zespoły KSZO i Alfy. Wcześniej obie drużyny zmierzą się z dwoma najlepszymi zespołami eliminacyjnej grupy A w kwalifikacyjnym turnieju, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Pływalni „Rawszczyzna”. Ostrowiecki turniej będzie miał na celu rozstawienie drużyn przed finałową batalią.