Nasi ratownicy najlepsi w powiecie

Dziś odbyły się XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża pod patronatem Starosty Ostrowieckiego. Nasza reprezentacja okazała się najlepsza i za dwa tygodnie będzie reprezentować nasz powiat na zawodach okręgowych w Sandomierzu.

W konkursie wzięło udział 7 szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Markiewicz i Magda Kijanka z III a oraz Daria Szot, Dominika Dubik oraz Oskar Jarocha (kapitan drużyny) z I a LOMS.

Mistrzostwa składały się z części teoretycznej w postaci testu oraz części praktycznej – scenek/pozoracji zorganizowanych w formie stacji. W ich trakcie uczniowie wykonywali czynności ratownicze. Nasza drużyna wygrała i uczniowie zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.
Za dwa tygodnie jedziemy na zawody okręgowe do Sandomierza.