Siatkarze z gimnazjum Wicemistrzami Województwa

W hali KSZO rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. Podopieczni Jerzego Pacholczaka i Mariusza Rokity zajęli ostatecznie wysokie II miejsce w turnieju, choć byli bardzo blisko sprawienia nam niespodzianki i zdobycia tytułu mistrza.W fazie grupowej drużyna GMS pokonała Gimnazjum z Dobromierza 2:0 (21:17, 21:12) i Gimnazjum z Niekłania 2:1, tym samym już zapewniła sobie III miejsce w turnieju. W ścisłym finale podopieczni Jerzego Pacholczaka i Mariusza Rokity musieli jednak uznać wyższość gimnazjalistów z Kielc, z którymi przegrali 0:2. Drugi mecz z Połańcem wygrali 2:0 i to dało im ostatecznie tytuł Wicemistrza Województwa.

Krystian Kosiorowski został uznany za najlepszego atakującego turnieju, a Jakub Trojanowski za najlepszego rozgrywającego. Tytuły wyróżniających się zawodników przyznano Dominikowi Nowakowi, Dawidowi Kasprzykowi – Kordelasowi oraz Danielowi Balowi. W drużynie GMS-u zagrali ponadto Filip Strzelec, Krzysztof Rogoziński, Maciej Rybiński, Sebastian Mikula, i Kacper Majchrzyk.