Spotkanie z pasjonatami

Dziś nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli spotkaniu zorganizowanym w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu przez Ostrowieckie Towarzystwo Naukowe, a poświęconym pasji i pasjonatom pt.” Pasja pokona stres”.

Celem spotkania było ukazanie młodym ludziom metod radzenia sobie ze stresem, napięciem przede wszystkim w kontekście znajdywania zainteresowań, doskonalenia się w danej dziedzinie i przemieniania hobby w pasję, która daje radość, satysfakcję i pomaga opanować stres, tłumi negatywne emocje.

Na początku wysłuchaliśmy Ewy Szymczyk, studentki IV roku psychologii UMCS w Lublinie,  która doradzała, jak radzić sobie ze stresem. Później o swojej nietypowej pasji opowiadała Erwina Papp – mistrzyni modelarstwa kolejowego. Ciekawe było również wystąpienie Sebastiana Majewskiego – pasjonata retrorowerów. Zainteresowanie wzbudziła także prezentacja Iwony Skalmierskiej – tyflopedagoga, tj. nauczyciela dzieci niewidomych, która m.in. tłumaczyła, jak działa maszyna do pisania alfabetem Braille’a.