Rajd integracyjny

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którzy we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęli naukę w tej jedynej w powiecie placówce oświatowej o profilu sportowym, uczestniczyli w tradycyjnym rajdzie integracyjnym.

– To my przed laty rozpoczęliśmy w środowisku ostrowieckich szkół średnich tradycję organizowania rajdów integracyjnych i konsekwentnie ją podtrzymujemy, gdyż pozytywne skutki takich wydarzeń są oczywiste  – podkreśla wagę rajdu dyr. Anna Trojanowska, która osobiście dostarczyła na miejsce zbiórki zakupioną przez administrację okazałą porcję kiełbasy i chleba.

Wcześniej podzielona na trzy grupy młodzież maszerowała z Sarnówka i Dębowej Woli przez las ku Krzemionkom, gdzie czekało ognisko, wokół którego zapanowała wspaniała atmosfera. Gdy jedni zwiedzali podziemia, inni uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez Samorząd Szkolny.

Warto dodać, że obok uczniów klas szóstej i siódmych szkoły podstawowej oraz pierwszych liceum, w formie nagrody od Stowarzyszenia działającego na rzecz szkoły, w rajdzie udział wzięli uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Gdy pierwsze krople deszczu spadły z nieba, wszyscy byli już w autobusach, którymi bezpiecznie wrócili do Ostrowca Świętokrzyskiego.