Udany start piłkarzy wodnych w eliminacjach do Mistrzostw Polski

Waterpoliści KSZO Ostrowiec, w większości uczniowie naszej SMS, na II miejscu zakończyli udział w pierwszym z trzech zaplanowanych turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce wodnej. Zawody rozegrano na pływalni „Rawszczyzna” w dn. 7-8 października 2017 r.

Pierwszego dnia podopieczni Mariusza Staweckiego zmagali się z ŁSTW Łódź i GKPW 59 Gorzów. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem młodych ostrowczan, pierwsze wynikiem 11:9, a kolejne 24:14. Niedzielny mecz był już dużo trudniejszy. Zawodnicy WTS Polonii Bytom postawili wysoko porzeczkę i rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść, strzelając nam 26 bramek i tracąc tylko 11.

W turnieju zagrali uczniowie SMS: Maksymilian Krakowiak (14 bramek), Daniel Idzikowski (6 bramek), Brajan Nochelski (1 bramka), Maksymilian Walesic, Samuel Kwiatkowski, Bartosz Piliński, Konrad Malicki i Jan Skaliński oraz uczniowie pozostałych ostrowieckich szkół: Patryk Sadłowski (17 bramek), Mikołaj Kot (4 bramki), Kacper Nadbrzuchowski (3 bramki), Filip Rasiński (1 bramka) i Kewin Soboń.

Kolejny turniej zostanie rozegrany w dn. 2-3 grudnia w Gliwicach. Jeszcze w październiku rozpoczną się eliminacje w kategorii Młodzik U-13, a w dn. 3-4 listopada w Ostrowcu będziemy mogli kibicować Młodzikom U-15. W dn. 18-19 listopada do rozgrywek przystąpią juniorzy.