Wizyta koordynatora regionalnego S.O.S.

W naszej szkole gościł koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Jacek Sitarek, który przyglądał się funkcjonowaniu S.O.S. w ostrowieckiej placówce.

Jacek Sitarek spotkał się z uczennicami – zawodniczkami S.O.S., trenerami oraz dyrekcją szkoły. Przyglądał się prowadzonym zajęciom, sprawdził poprawność realizacji i funkcjonowania projektu.

– Kontrola wypadła pomyślnie. Nasz gość pozytywnie ocenił pracę zawodniczek i trenerów – powiedziała po spotkaniu Dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska. – Wszystkie założenia projektu są realizowane i dokumentowane zgodnie z wymogami PZPS. Poziom wyszkolenia uczennic objętych programem S.O.S. jest bardzo wysoki, a potencjał tkwiący w młodych zawodniczkach odpowiednio wykorzystywany.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S) to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej przy współpracy z samorządami terytorialnymi. To pionierskie i innowacyjne w skali kraju przedsięwzięcie ruszyło 1 września 2012 roku. W ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego uruchomiono ośrodki dla uzdolnionych siatkarsko dziewcząt zarówno na poziomie liceum, jak i gimnazjum, a obecnie szkoły podstawowej.