Punkt wywieziony z Waśniowa

Siatkarze SMS Ostrowiec zmierzyli się w ramach rozgrywek trzeciej ligi seniorów z drużyną GOKiS Waśniów. Mecz był bardzo wyrównany i o ostatecznym wyniku zadecydował dopiero tie-break. Oba zespoły prezentowały wysoki poziom umiejętności technicznych, nie można im było odmówić też ducha walki. Ostatecznie to gospodarze zwyciężyli 3:2 (25:20, 22:25, 25:22, 23:25, 15:10).

Spotkanie było ciekawe jeszcze z jednego powodu – po obu stronach siatki spotkali się obecni uczniowie SMS oraz absolwenci – aż sześciu zawodników GOKiS Waśniów to absolwenci naszej szkoły. Dodatkowo na przeciw siebie w roli trenerów stanęli koledzy z pracy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jerzy Pacholczak i Wojciech Gawron.

– Chciałbym podkreślić, że mecz ten miał dla mnie wyjątkowy charakter, bowiem trzonem zespołu z  Waśniowa byli moi wychowankowie, zawodnicy SMS-u i ostrowieckiego Gumpa – powiedział po meczu trener Jerzy Pacholczak. – Jestem niezmiernie dumny, że poziom męskiej siatkówki w Ostrowcu stoi na wysokim poziomie. Cieszy mnie, że zaszczepiona pasja do siatkówki jest kontynuowana i rozwijana.

Dzięki zdobytemu w Waśniowie punktowi zespół SMS-u awansował o jedno miejsce w tabeli. W kolejnej rundzie ostrowczanie pauzują, zaś we własnej hali zagrają 14 grudnia – ich rywalem będzie drużyna Dafi Społem Kielce.

– Gratuluję zwycięstwa trenerowi Gawronowi i  zespołowi z Waśniowa. Pragnę jednak bardzo pochwalić moich podopiecznych za postawę na boisku, zaangażowanie i wolę walki. Da się wyraźnie zauważyć, że  nasza praca przynosi oczekiwane rezultaty w postaci postępów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – dodał trener Pacholczak.

SMS wystąpił w następującym składzie: Łukasz Gos, Karol Rzegocki, Bogdan Kostucha, Adam Surmański, Wiktor Wróbel, Kamil Krakowiak, Wojciech Wojtyczka, Jakub Dębowski, Sebastian Dymowski, Wiktor Osuch, Jakub Majewski iKonrad Zieliński.