Sukces naszych pływaków

Zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego. Nasi uczniowie popłynęli w tych zawodach rewelacyjnie. Zdobyli łącznie aż 66 medali i ustanowili 14 nowych rekordów Okręgu Świętokrzyskiego. W gronie najlepszych zawodników mistrzostw w kategorii młodzik znalazły się na miejscu 5. ADRIANNA PETRYKOWSKA i na miejscu 6. JULIA FALFUS, w kategorii open kobiet najlepsza była JULIA SZAFRAŃSKA, a na drugim miejscu uplasowała się ALEKSANDRA BANACZKOWSKA. W kategorii open mężczyzn nasi uczniowie zajęli kolejno: 3. m. JAKUB WILK, 4. m. MATEUSZ ROGOZIŃSKI, 5. m. PATRYK STEFAŃSKI i 6. m. MICHAŁ KLIMAS.

A oto nasi rekordziści:
ALEKSANDRA BANACZKOWSKA – rekord Okręgu Juniorów 16 i 15-letnich na 100 klas. oraz rekord Okręgu Seniorów, Juniorów 18, 17, 16, 15-letnich na 200 klas.,
PATRYK STEFAŃSKI – rekord Okręgu Juniorów 14-lat na 50 dow., 100 dow., 50 mot., 100 mot.,
MICHAŁ KLIMAS – rekord Okręgu Juniorów 15-lat na 50 klas.,
ADRIANNA PETRYKOWSKA – rekord Okręgu Młodzików 12-letnich na 200 zm.,
MALWINA SZAFRAŃSKA – rekord Okręgu Dzieci na 200 zm.

MARCIN KESLER – 3 (1 srebrny, 2 brązowe),
NATALIA TARNOWSKA – 2 (1 srebrny, jeden brązowy).

Ponadto medale zdobyli: WIKTORIA BŁASZKIEWICZ (srebro), DANIEL AUGUŚCIK (brąz) i JAKUB HABA (brąz). Do tego należy też doliczyć sukcesy naszych sztafet – dwukrotnie złoto, raz srebro i dwa razy brąz, o czym już wcześniej pisaliśmy. Dziś do tego doszły dwa medale sztafet mieszanych 4 x 50 dow. – srebro sztafety w składzie: Patryk Stefański, Wiktoria Błaszkiewicz, Julia Szafrańska, Mateusz Rogoziński oraz brąz sztafety w składzie: Natalia Przygoda, Aleksandra Banaczkowska, Jakub Haba, Jakub Wilk.

Brawo uczniowie i brawo trenerzy – MARCIN PIWNIK, ZBIGNIEW STYCZYŃSKI, JERZY BUJAK, SZYMON KURASIŃSKI