Julia i Wiktor stypendystami Prezesa Rady Ministrów

Julia Szafrańska z klasy II b LOMS oraz Wiktor Jaworski z klasy III e LO nr IV im. C.K. Norwida odebrali dziś z rąk Agaty Wojtyszek – Wojewody Świętokrzyskiej oraz Kazimierza Mądzika – Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty akty przyznania stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Julia Szafrańska jest uczennicą klasy II b w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego. Świetnie godzi swoją pasję do pływania z nauką. W roku szkolnym 2016/2017 uzyskała średnią ocen  6,0.  Jest laureatką konkursu IPN „Kiedy człowiek był tylko numerem”. Zdobyła brązowy medal na 800 m styl. dowolnym na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16-lat, tytuł najlepszej kraulistki na Grand Prix Polski (16 lat) oraz VIII miejsce w klasyfikacji generalnej kraulistek. To wielokrotna zdobywczyni I i II miejsca na zawodach Grand Prix Polski w stylu dowolnym. Zajęła V miejsce na 200 i 800 m styl. dowolnym oraz VI miejsce na 400 m styl. dowolnym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat.

Wiktor  Jaworski jest uczniem klasy III e o profilu piłka nożna w Liceum Ogólnokształcącym nr IV im. C. K. Norwida. Od najmłodszych lat związany z klubem piłkarskim KSZO 1929 Ostrowiec Św. To reprezentant szkoły w różnego rodzaju zawodach sportowych, gdzie wielokrotnie zajmował miejsce na podium. Obecnie wypożyczony z KSZO 1929 do okręgowego klubu piłkarskiego Klimontowianka Klimontów. Wiktor występuje na pozycji środkowego pomocnika. Bardzo dobrze godzi swoja pasję sportową z nauką. W roku szkolnym 2016/2017 uzyskał średnią ocen  5,0. Wiktor charakteryzuje się bardzo dużą ambicją, wytrwałością i sumiennością w dążeniu do wytyczonych celów. Bardzo koleżeński, uprzejmy, o wysokiej kulturze osobistej. Swoją postawą na boisku oraz poza murawą daje wzór osoby godnej naśladowania.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen oraz promocję z wyróżnieniem, albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.