Piłkarki piszą nową kartę historii naszej szkoły

Paulina Szczepańska, Zuzanna Dudek, Aleksandra Misiak, Wiktoria Jurecka i Weronika Duda są potwierdzeniem, że kobieca piłka nożna już dawno przestała być w Polsce sportem niszowym. W ciągu ostatnich lat liczba zarejestrowanych piłkarek w Polsce wzrosła kilkudziesięciokrotnie! Jeszcze w 2010 roku w Polsce w piłkę grało zaledwie tysiąc zawodniczek, dziś jest ich około 35 tysięcy. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie footballem wśród płci żeńskiej w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w tym roku szkolnym powstała klasa dla dziewcząt, których pasją jest piłka nożna.

Kiedy Paulina Szczepańska rozpoczynał naukę w SMS, miała do wyboru tylko piłkę siatkową. Dziś jest w klasie III i z powodzeniem trenuje obie dyscypliny, choć nie ukrywa, że bliższy jej sercu jest football. Gra na pozycji prawego pomocnika w Sparcie Daleszyce, występując w II lidze grupy małopolskiej. Po rundzie jesiennej razem z drużyną zajmuje II miejsce w tabeli (w meczu z Bronowianką Kraków strzeliła 2 bramki). Jej największe sukcesy to I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Czechach, gdzie strzeliła swoje dwie debiutanckie bramki, IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Beach Sockerze (1 bramka) oraz IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Futsalu Kobiet w Tarnowie (I i II liga).

Zuzia Dudek, Ola Misiak, Wiktoria Jurecka i Weronika Duda to pierwszoklasistki, które w tym roku szkolnym pomyślnie przeszły przez egzamin sprawnościowy i zdecydowały się na naukę w SMS Ostrowiec. Jak podkreślają trenerzy, na treningach nie ustępują techniką chłopcom. Są mocno zaangażowane i wiedzą, że tylko ciężką pracą osiągną sukces. Weronika na co dzień gra w barwach Victorii Pińczów. Jej drużyna występuje w grupie świętokrzyskiej III ligi, na razie ze zmiennym szczęściem. Zuzia, Ola i Wiktoria to podstawowe zawodniczki Wisły Nowy Korczyn. W rundzie jesiennej nie przegrały ani jednego spotkania i zajmują pozycję lidera grupy świętokrzyskiej III ligi. Na listę najlepszych strzelczyń tej rundy wpisały się: Zuzia (12 celnych strzałów), Ola (8) i Wiktoria (6). Razem z kadrą naszego województwa U-16 dziewczyny zajęły II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Czechach. Mają na swoim koncie także III miejsce z drużyną Wisły na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu.

To dla takich dziewcząt jak Paulina, Zuzia, Ola, Wiktoria czy Weronika powstała w ostrowieckiej szkole klasa sportowa. Cała szkolna społeczność trzyma kciuki za rozwój ich piłkarskiej kariery. Chcemy pomóc tym młodym, zdolnym piłkarkom rozwijać ich sportowe pasje. Miejmy nadzieję, że te wysiłki przyniosą dobre efekty 🙂