Zajęcia sportowe dla najmłodszych

Trenerzy SMS wiedzą, że proces szkoleniowy powinien rozpocząć się jak najwcześniej, dlatego współpracują z klubami, które prowadzą szkolenie dla uczniów szkół podstawowych. Organizowane są treningi pokazowe, a w rolę trenerów wcielają się uczennice i uczniowie  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Ostatnio trenerkami dla swoich młodszych koleżanek z MUKS Jedynka były do niedawna zawodniczki tego klubu, a obecnie uczennice klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w ZSOMS.

– Nie wiedziałam, że w moich zawodniczkach drzemie taki potencjał trenerski. Wspaniale wywiązały się z zadania przekazania wiedzy siatkarskiej swoim młodszym koleżankom – powiedziała po treningu Iwona Błaszkiewicz.

Młodzi zawodnicy mogą swój talent rozwijać później w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Nabór prowadzony jest już od klasy VI szkoły podstawowej w dyscyplinach piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka ręczna chłopców, pływanie i waterpolo, a w liceum oferta jest poszerzona o lekką atletykę oraz piłkę nożną dziewcząt i chłopców.

– Zależy nam, by jak najwcześniej zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i uprawiania sportu, co jest świetną alternatywą dla spędzania wolnego czasu  przed ekranem komputera – mówi dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska. – Proponujemy zwiększoną liczbę zajęć treningowych dostosowanych do wieku i możliwości uczniów.

Rekrutacja do SMS rozpocznie się wkrótce. Warto dodać, że uczniowie i absolwenci tej szkoły osiągają znakomite wyniki w zawodach sportowych nie tylko na arenie regionalnej, ale także krajowej i międzynarodowej. Zachęcamy rodziców do wybrania klas mistrzostwa sportowego dla swoich dzieci.