Pływacy wracają z Ligi SMS z dwoma brązowymi medalami

2019.11.30.
W Oświęcimiu w dniach 29-30.11.2019 r. rozegrano I rundę Ligi SMS w pływaniu. W zawodach wystartowało 15 szkół, w sumie blisko 400 zawodników. Uczniowie ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęli wysokie, 10. miejsce, awansując o dwa miejsca w rankingu. Wyprzedziliśmy tak uznane ośrodki pływackie, jak Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Gdańsk, Poznań i Zieloną Górę.
Do Oświęcimia pojechała grupa 25 uczniów, którzy łącznie zdobyli 1133 punkty, blisko dwa razy więcej niż ostania SMS w tabeli. Lepiej punktowali chłopcy – w zestawieniu mężczyzn zajęli szóste miejsce. W grupie najlepszych zawodników znaleźli się: 7. Michał Klimas (styl klasyczny), 8. Jakub Wilk (styl dowolny, dystans), 8. Wiktor Rajca (styl zmienny), 9. Jan Król (styl grzbietowy), 10. Julia Ofman (styl klasyczny), 10. Patryk Stefański (styl dowolny, sprint). Dwa brązowe medale wywalczyli Janek Król na 50 m styl. grzbietowym oraz męska sztafeta 4×100 m styl. zmiennym w składzie: Jan Król, Michał Klimas, Aleks Tomaszewski i Patryk Stefański.
10. Aleks Tomaszewski – 50 m styl. motylkowym
10. Patryk Stefański, Jakub Wilk, Jan Król, Dominik Bielawa – 4 x 100 m styl. dowolnym

Nasi pływacy poprawili też kilkanaście rekordów okręgu świętokrzyskiego:
Julia Ofman – rekord 15,16,17,18, senior na 50 m styl. klasycznym,
Aleks Tomaszewski – rekordy 15 lat na 50 m. styl. motylkowym i na 100 m. styl. motylkowym,
Michał Klimas – rekord 17, 18, senior na 50 m styl. klasycznym i rekord 17 lat na 200 m styl. klasycznym
Sztafeta damska 4 x 100 zmiennym w składzie: Oliwia Steć, Julia Ofman, Weronika Latała, Zuzanna Łabaj – rekord 16, 17, 18, senior
Sztafeta męska 4 x 100 zmiennym w składzie: Jan Król, Michał Klimas, Aleks Tomaszewski i Patryk Stefański – rekord 17, 18, senior

Warto dodać, że klasyfikacja prowadzona była w jednej grupie wiekowej – 18 lat i młodsi. Tym bardziej naszym zawodnikom należą się słowa uznania.