Zajęcia zawodoznawcze

22.01.20202 r.

Uczniowie klasy VIII a uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – edukacyjnym dotyczącym zainteresowań, preferencji i predyspozycji zawodowych zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św.

Zajęcia, które odbyły się w Centrum Aktywności Obywatelskiej, prowadziła Pani Katarzyna Sobczyk. Młodzież biorąc udział w ćwiczeniu: „W podróż dookoła świata zabiorę …”, mogła przekonać się czy ich pamięć, uważność, koncentracja oraz autoprezentacja są ich mocną czy słabą stroną. Inne ćwiczenie dotyczyło mówienia czegoś pozytywnego na swój temat. Okazało się, że nie jest takie łatwe podkreślanie swoich dobrych cech. Poza tym uczniowie poznali definicje umiejętności, zdolności, kwalifikacji, zainteresowań oraz talentu.

Na koniec spotkania młodzież rozwiązywała test predyspozycji i zainteresowań, którego wyniki zostaną opracowane w profesjonalny sposób przez Panią Katarzynę Sobczyk. Prowadząca zadbała również o nagrody za trafne wypowiedzi. Na spotkaniu panowała miła atmosfera, którą dopełnił akcent muzyczny pt. „Bądź, kim chcesz”.