Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

01.03.2020 r. W miniony weekend lekkoatleci SMS Ostrowiec Św. wzięli aktywny udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczcili pamięć bohaterów, startując w kilku biegach, które odbywały się w tych dniach na terenie naszego województwa. 29 lutego Jakub Wrzałek zajął I miejsce a Kamila Legiecka ll miejsce w VI Biegu Śladami „Mnicha i Zawieruchy” w Rytwianach, natomiast w niedzielę Karolina Fiutek i Dominika Ostrowska zajęły dwa pierwsze miejsca w Biegu „Tropem Wilczym” w swoim rodzinnym mieście Jędrzejowie. Jakub Wrzałek w niedzielę wystartował po raz drugi w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowcu Św., gdzie wraz z Marceliną Budzeń zwyciężyli Bieg Honorowy na dystansie 1963m. W biegu tym wystartowały również Małgorzata Klin i Klaudia Duda, a Igor Chodakowski uzyskał bardzo dobry wynik na dystansie 10km.

Starty naszych zawodników był również sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Wojewódźtwa Świętokrzyskiego oraz Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych.