Bartosz Michta i Wiktor Staniszewski stypendystami starosty ostrowieckiego

Bartek Michta to dwukrotny brązowy medalista Zimowych Mistrzostw Polski 15 – latków w pływaniu na dystansie 100 i 200 m stylem motylkowym (Łódź 12.2020) oraz srebrny na dystansie 200 m. stylem motylkowym
i brązowy na dystansie 100 m. stylem motylkowym medalista Letnich Mistrzostw Polski 14- latków (Olsztyn 07.2019), członek Kadry Narodowej Juniorów, wielokrotny medalista i rekordzista Okręgu Świętokrzyskiego
w pływaniu.

Natomiast Wiktor Staniszewski to jeden z najskuteczniejszych zawodników w rozgrywkach piłki wodnej w swoich kategoriach wiekowych. Z Kadrą Polski (Kapitan Reprezentacji) zajął II miejsce
w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U-15 i wywalczył awans do finału ME. Awansował także z Kadrą Polski do turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-17. Zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów U-19
i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U-15 – XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zdobył najwięcej bramek 43).

Podczas gali nagrodę rzeczową za swoje osiągnięcia sportowe odebrała także Nela Wójcik – brązowa medalistka Mistrzostw Europy juniorek
w fitness artystycznym oraz srebrna medalistka Mistrzostw Polski w fitness artystycznym, członkini Kadry Narodowej Juniorów i seniorów, zawodniczka KSZO SMS Ostrowiec Św. w piłce siatkowej kobiet (II, III liga, juniorki, kadetki), złota medalistka Świętokrzyskiej ligi piłki siatkowej
w kategorii kadetek i juniorek w sezonie 2020/2021.

Starosta Marzena Dębniak podziękowała także dyrekcji i trenerom – Szymonowi Kurasińskiemu i Mariuszowi Staweckiemu.
Listy gratulacyjne w ich imieniu odebrała dyrektor Anna Trojanowska.