O nas

Jesteśmy jedyną w województwie świętokrzyskim szkołą mistrzostwa sportowego, która powstała 1 września 2012 r. jako Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Na bazie umów partnerskich współpracujemy z AWF w Krakowie i WSBiP w Ostrowcu Św. Nasza dewiza to młodość, kreatywność, edukacja i sport.
Jesteśmy szkołą mającą doświadczenie i bardzo duże osiągniecia w pracy z młodzieżą uzdolnioną sportowo. Umożliwiamy profesjonalny trening pod kierunkiem trenerów z bogatym dorobkiem zawodowym, którzy przygotowują do współzawodnictwa na poziomie co najmniej centralnym, otwierając drogę do sportowej kariery. Nasi uczniowie osiągają sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej.
Gwarantujemy stworzenie warunków umożliwiających godzenie uprawiania sportu z nauką poprzez odpowiednią organizację zajęć dydaktycznych. Praca z uczniem nastawiona jest na indywidualny rozwój umiejętności sportowych, ale także intelektualnych. Potwierdzeniem są osiągnięcia dydaktyczne naszych uczniów. Marek Dzik jest laureatem XII Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych, a rok wcześniej był finalistą tegoż konkursu. Finalistkami są także Emilia Reczko (Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego) oraz Julia Szafrańska (Wojewódzki Konkurs Fizyczny). Co roku przybywa nam Stypendystów Starosty.

Klasa Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego

klasy mistrzostwa sportowego w następujących dyscyplinach: pływanie, waterpolo, siatkówka dziewcząt i chłopców, piłka ręczna chłopców

Dodatkowe informacje

Ośrodek szkolenia w pływaniu pod patronatem PZP (Polskiego Związku Pływackiego)
Ośrodek szkolenia w piłce wodnej pod patronatem PZP (Polskiego Związku Pływackiego)
Gimnazjalny Siatkarski Ośrodek Szkolny dla dziewcząt pod patronatem PZPS (Polskiego Związku Piłki Siatkowej)
OSPR (Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej) dla chłopców na poziomie gimnazjum pod patronatem ZPRP (Związku Piłki Ręcznej w Polsce)
Internat