Mateusz Borkowski Mistrzem Polski

Czwórka uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego walczyła w mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce w Toruniu. Najlepiej wypadł Mateusz Borkowski, który został mistrzem Polski na 800 metrów. Czwarte miejsce zajęła Agnieszka Filipowska, a Natalia Zając i Paulina Markowska poprawiły swoje rekordy życiowe.

Mateusz Borkowski (LKB Rudnik), który do finału wszedł w z drugim czasem, deklarował rezerw. –Trochę wstrzymywałem tempo, by dopiero w końcówce odskoczyć rywalom –mówił zadowolony po sobotnich eliminacjach. W niedzielę nie dał szans rywalom i zdobył tytuł mistrza Polski juniorów, będąc o rok młodszy od rywali.

Mimo czwartego miejsca w Polsce na 1500 m niezadowolona w siebie była Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik), która zajęła miejsce tuż za podium, ale wyraźnie osłabła i strata do czołowej dwójki rywalek była spora. Po biegu były więc łzy zawodu i złości oraz zapewnienie, że Natalia Zając (Nadir Jędrzejów), która pobiegła na 600 metrów, poprawiła swoją życiówkę (1:48:51), ale nie wystarczyło to, by awansować do finału. Natomiast Paulina Markowska (Gryf Rytwiany), która pobiegła w finale 1500 m uzyskała wynik 5:06:63), co także jest jej rekordem życiowym. –Nie lubię biegać na hali, więc na otwartym stadionie powinno być lepiej, gdyż nie tylko poprawiłam swój wynik, ale także przegoniłam kilka zawodniczek, które na tym dystansie dotychczas były ode mnie lepsze –powiedziała po biegu Paulina Markowska.

Warto dodać, że Agnieszka Filipowska, Paulina Markowska i Mateusz Borkowski pierwszy sezon rywalizują w kategorii juniorów, więc w tej kategorii wiekowej będą mieli okazję potwierdzić swoje możliwości także za rok.