Miting w Kielcach

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi lekkoatleci podczas inauguracji lekkoatletycznego sezonu letniego. Miting Rozpoczęcia Sezonu pod nazwą „Dzień Miotacza” odbył się w Kielcach 25 kwietnia 2015 r. Najlepiej wypadli Paulina Markowska i Karol Bednarski, którzy w swoich konkurencjach zajęli I miejsca.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę kwietnia ruszył sezon lekkoatletyczny na otwartym stadionie. Od kilkudziesięciu lat lekkoatleci z Ostrowca Św. rozpoczynają sezon letni w Ogólnopolskim Mitingu Otwarcia Sezonu „Dzień Miotacza”, rozgrywanym w Kielcach. Zgodnie z nazwą głównymi bohaterami mitingu są miotacze, ale nie brakuje też rywalizacji w konkurencjach biegowych i skocznościowych.

W tym roku w mitingu z bardzo dobrej strony zaprezentowała się grupa lekkoatletów SMS w Ostrowcu Św. Wszyscy nasi reprezentanci plasowali się w ścisłej czołówce zawodów, poprawiając swoje rekordy życiowe lub osiągając wyniki zbliżone do nich.

A oto wyniki osiągnięte przez zawodników SMS:
Paulina Markowska (Gryf Rytwiany) – 1000 m – 3:07,45 (I miejsce)
Karol Bednarski – skok w dal – 6,29 (I miejsce), 100 m – 11,94 (IV miejsce)
Bartosz Litwinek (KBK Rudnik) – 600 m -1:30,72 (III miejsce)
Justyna Adamczyk – 1000 m – 3:32,48 (III miejsce)
Natalia Zając (Nadir Jędrzejów) – 300 m -46,09 (III miejsce)
Kinga Gajewska – 300 m – 48,47 (VI miejsce)
Katarzyna Zielińska -300 m – (VII miejsce)

Od niedzieli 26 kwietnia dwoje najlepszych zawodników SMS – Mateusz Borkowski i Agnieszka Filipowska – przebywają na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Zakopanem i Spale. Natomiast Karolina Przytuła i trener Kazimierz Jaros 28 kwietnia rozpoczynają w Spale zgrupowanie Zaplecza Kadry Narodowej.