Obóz pływacki w Spale

Ośmioosobowa grupa pływaków z ostrowieckiego SMS-u przebywa na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Młodzi zawodnicy przygotowują się do zawodów pod okiem szkoleniowca Zbigniew Styczyńskiego.

Wyjazd do Spały wynikał z zaplanowanego cyklu szkolenia zaakceptowanego i finansowanego przez Polski Związek Pływacki. Spośród blisko 40 uczniów ostrowieckiego SMS-u tylko 11 osób spełniło wysokie kryteria określone przez PZP i zakwalifikowało się do programu szkolenia centralnego. W większości są to uczniowie gimnazjum i to oni wyjechali na obóz, który trwał od 27 kwietnia do 2 maja.

Celem wyjazdu było między innymi polepszenie techniki sportowej pływania, kształtowanie cech motorycznych młodych pływaków oraz integracja grupy. Treningom przyglądali się przebywający w tym czasie na konferencji szkół sportowych w Spale dyrektor szkoły Zygmunt Kochański, wicedyrektor Anna Trojanowska oraz trener koordynator Jerzy Bujak.

Wszyscy bardzo ciężko pracowali, ponieważ program wyjazdu był mocno napięty. Oprócz zajęć na basenie, były też treningi w hali sportowej, na stadionie. Nie było czasu na marudzenie, gdyż wszyscy zdawali sobie sprawę, że trzeba się solidnie przygotować do zbliżających się intensywnych startów. Wierzymy, że wysiłek włożony podczas wyjazdu do Spały zaowocuje wynikami na zawodach sportowych.