Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego miało wyjątkowy charakter, bowiem uroczystość połączona była z powiatową inauguracją roku szkolnego. Szkolna społeczność swoją obecnością zaszczycili Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda i Wojciech Lesiak, naczelnik Wydziału Edukacji w starostwie.

Po dwóch miesiącach wakacji młodzież w murach szkoły powitał dyrektor Zygmunt Kochański. Szczególnie ciepło przywitał uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w ZSOMS, życząc im wielu sukcesów sportowych oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

– Naszym zadaniem jest zapewnienie wam warunków do bezpiecznego rozwoju, zarówno intelektualnego, jak i sportowego – powiedział dyrektor Kochański. – Zdaję sobie sprawę, że pogodzenie nauki z profesjonalnym uprawianiem sportu jest niezwykle trudne. Dlatego zrobimy wszystko, by wam to zadanie ułatwić.

Ogromny wysiłek i zaangażowanie młodych sportowców dostrzegł także Starosta Ostrowiecki, wyrażając słowa uznania dla ich pracy.

– Dziś rozpoczynacie kolejny rok szkolny. Dla Was to podwójna praca, ponieważ naukę musicie łączyć z codziennymi treningami. Do tej pory za każdym razem wspaniale udawało Wam się opanować tę trudną sztukę i wierzę, że w tym roku będzie podobnie i wasze osiągnięcia naukowe będą szły w parze z dobrymi wynikami w sporcie – powiedział Zbigniew Duda.

Uroczystość była też okazją do pogratulowania sukcesów młodym sportowcom. Dzięki ich świetnym wynikom sportowym szkoła znalazła się na pierwszym miejscu wśród ponadgimnazjalnych szkół mistrzostwa sportowego w województwie świętokrzyskim.

– Sukces szkoły nie byłby możliwy, gdyby nie Wasze osiągnięcia indywidualne. Jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkich. Chciałem wyróżnić dwie osoby, które w czasie wakacji odniosły sukcesy o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej – powiedział Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, wręczając dyplomy i nagrody brązowemu medaliście Mistrzostw Europy, Mateuszowi Borkowskiemu oraz Mistrzyni Polski Juniorów w biegu na 3000 m, Agnieszce Filipowskiej.

Starosta złożył także gratulacje na ręce dyrektora placówki, Zygmunta Kochańskiego.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele samorządu uczniowskiego uhonorowali starostę i naczelnika odznakami „Przyjaciel Szkoły”.