OSPR w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego spełnia swoją rolę

Coraz lepiej na parkiecie radzą sobie młodzi szczypiorniści – uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Ostatnio wygrali II Feryjny Turniej Towarzyski w Piłce Ręcznej Młodzików, a także pokonali w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Młodzika 2001-2002 zespoły KS VIVE TAURON III Kielce i KSSPR II Końskie.

Młodzi szczypiorniści trenują w ramach Ośrodka Szkolenia w Piłce Ręcznej, który został utworzony w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego jako jeden z trzech w województwie świętokrzyskim. Było to możliwe dzięki porozumieniu podpisanemu przez Powiat Ostrowiecki ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

Zadowolenia z postępów swoich podopiecznych nie kryje trener Tomasz Radowiecki:
– Chłopcy wreszcie uwierzyli w siebie, uwierzyli że mogą wygrać i zaczęli wygrywać kolejne spotkania. W Sandomierzu zrewanżowaliśmy się za porażkę podczas I Feryjnego Turnieju Towarzyskiego w Piłce Ręcznej Młodzików i pokonaliśmy najpierw UKS Zorza Bogoria 34:21, a następnie Wisłę Sandomierz 29:26.

Do konta sukcesów szczypiornistów z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego należy dopisać wygrane w II rundzie Świętokrzyskiej Ligi Młodzika 2001-2002. Najpierw pewnie pokonali w Kielcach gospodarzy parkietu KS VIVE TAURON III 35:29. Niewątpliwym bohaterem tego spotkania był Patryk Szlichta, który zdobył aż 13 bramek. A w ubiegłym tygodniu na własnym boisku rozgromili rówieśników z KSSPR II Końskie 33:22. I tym razem największą skutecznością wykazał się Patryk Szlichta, który zdobył 9 bramek.

Kolejnymi przeciwnikami drużyny SMS KSZO Ostrowiec będą KS VIVE TAURON I Kielce, PMOS Busko Zdrój i UKS ZORZA Bogoria.