„Dzień Zdrowia i Urody” w WSBiP

2016.03.01. KONFERENCJA WSBiP - KONKURSW ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością WSBiP wspólnie z Wydziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Ostrowcu zorganizowali konferencję naukową pn. „Dzień Zdrowia i Urody” połączoną z konkursem wiedzy o zdrowym odżywianiu. I miejsce zajął zespół ZSOMS w składzie: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz i Natalia Drab, a  II miejsce zespół ZSOMS w składzie: Klaudia Dziewirz, Paulina Szczepańska. Dziewczyny otrzymały nagrody książkowe.

Celem akcji było propagowanie zdrowego trybu życia połączone z dbałością o urodę. Uczennice klasy I A LOMS pod opieką wychowawcy Urszuli Sokół wysłuchały wykładów na temat zdrowego odżywiania oraz mody na smukłą sylwetkę, która zbyt restrykcyjnie traktowana może doprowadzić do anoreksji.

Znajomość zagadnień zdrowego odżywiania sprawdzały studentki kierunku Zdrowie publiczne, przeprowadzając quiz żywieniowy – nasze dziewczyny wypadły w nim świetnie, zajmując I i II miejsce wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, które wzięły udział w konferencji.

W przerwie wykładów można było nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, bandażowania ofiar wypadków, unieruchamiania kończyn. Chętni mogli przyjrzeć się profesjonalnej opiece nad noworodkiem oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom glikemii, dziewczęta mogły nauczyć się samobadania piersi.