Podopieczne trener Iwony Błaszkiewicz w półfinale Mistrzostw Polski!

Awansem do półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej zakończył się udział naszych siatkarek w turnieju, który rozegrano w miniony weekend w Warszawie. Jeszcze nigdy żadna z naszych drużyn nie doszła tak daleko w rozgrywkach ligowych.

2016.04.08-10. ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI  W SIATKÓWCE - MŁODZICZKIMłode siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Św., mistrzynie województwa świętokrzyskiego, są jedynym zespołem, który w bieżącym sezonie będzie reprezentować świętokrzyską siatkówkę na poziomie półfinałów mistrzostw kraju. Wcześniej o awans walczyły kadetki i juniorki oraz juniorzy, jednak dla nich rozgrywki ligowe zakończyły się na poziomie ćwierćfinałów.

Podopieczne trenerki Iwony Błaszkiewicz z rozgrywek grupowych wyszły z kompletem punktów. W pierwszym meczu pokonały Dębinę Nieporęt 2:1 (25:21, 24:26, 15:8), a następnie wygrały z Remisem Świdnik 2:0 (25:18, 25:22). Sobotnie zwycięstwo nad Zrywem Volly Iława zapewniło dziewczynom awans. Pierwszy mecz finałowy zakończył się wynikiem 2:0 (25:12, 25:17). W niedzielę ostrowczanki zagrały ostatnie spotkanie z gospodyniami o pierwsze miejsce w turnieju. Rozpoczęły bardzo dobrze i wygrały pierwszego seta. Niestety w kolejnych lepsze okazały się siatkarki ze stolicy. Turniej zakończył się zwycięstwem MOS Woli Warszawa 1:2 (25:23, 15:25, 3:15). Nasze dziewczyny ostatecznie zajęły II miejsce w turnieju, ale to wystarczyło, by awansować do półfinału.

Młodziczki zagrały w składzie:
2016.04.08-10. ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI  W SIATKÓWCE - MŁODZICZKI (1)Jeżewska Wiktoria, Klepacz Iga, Kostucha Katarzyna, Król Lena, Majewska Marta, Mazur Maja, Nowak Natalia, Pietruszka Sylwia, Piotrowska Julia, Rdzanek Wiktoria, Stachura Zuzanna, Kolasa Julia, Sobusiak Maja.