Wicemistrzowie województwa

Podopieczni trenera Mariusza Rokity zajęli II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych na rok 2015/2016, który rozegrano 21 kwietnia w halach ZSOMS i Lo nr III w Ostrowcu.

W wyniku losowania nasi siatkarze trafili do grupy A, gdzie zmierzyli się z reprezentacjami ZST -I Busko – Zdrój oraz LO Staszów. Oba spotkania zakończyły się pewnym zwycięstwem 2:0. W finale trafiliśmy na mocnego przeciwnika – drużynę ZSP nr 1 z Kielc, która stanowi zaplecze grającego w Plus Lidze Effektora. Po zaciętej i emocjonującej walce ostrowczanie musieli uznać wyższość gości. finałowe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 (21:25, 23:25).

W turnieju wyróżniono Jakuba Górę, Damiana Kozłowskiego i Kacpra Zieję.

Wicemistrzowie województwa wystąpili w składzie: Patryk Balmas, Wojciech Głodek, Łukasz Gos, Jakub Góra, Damian Grzebyk, Damian Kozłowski, Hubert Łata, Kamil Młynarczyk, Maciej Ostatek, Dawid Światek, Kacper Zarosa, Kacper Zieja, Krzysztof Zimnicki.

W uroczystym zakończeniu zawodów uczestniczyli Wojciech Lesiak – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., Zygmunt Kochański – dyrektor ZSOMS, Anna Trojanowska – wicedyrektor ZSOMS oraz Wiesław Kepel – przewodniczący komisji sportu WSZS w Kielcach.