Książki dla przedszkolaków

Uczennice klasy II a GMS zainicjowały akcję „Książka dla przedszkolaka” i zaangażowały w nią całą szkolną społeczność. W zbiórkę książek, która była prowadzona w szkole w okresie kwiecień – maj, włączyli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

2016.06.14. AKCJA KSIĄŻKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW (4)W ten sposób włączyliśmy się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdy mógł przynieść z domu książki, z których już „wyrósł”. Okazało się, że w naszych biblioteczkach jest ich całkiem sporo. Po zakończeniu zbiórki gimnazjalistki przekazały książeczki swoim młodszym koleżankom i kolegom z Publicznego Przedszkola nr 11 w Ostrowcu Św.

2016.06.14. AKCJA KSIĄŻKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW (3)Ale na tym akcja się nie zakończyła. Marta Majewska i Kasia Kostucha z II a GMS spotkały się z przedszkolakami i czytały im wybrane bajeczki.

Dzieci były zachwycone, oglądały z ożywieniem podarowane książki i z wielką uwagą słuchały bajek czytanych przez starsze koleżanki. Jesteśmy przekonani, że podobną akcję uda się powtórzyć za rok.

2016.06.14. AKCJA KSIĄŻKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW (5)