Waterpoliści SMS-u pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

Grający w barwach KSZO Ostrowiec uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do rundy finałowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce wodnej. Na początku lipca zawalczą o tytuł Mistrza z pięcioma najlepszymi drużynami z całej Polski.

W miniony weekend piłkarze wodni KSZO Ostrowiec Św. zajęli drugie miejsce w rozegranym na Pływalni Rawszczyzna turnieju rundy kwalifikacyjnej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Roberta Serwina wygrali podczas ostrowieckich kwalifikacji cztery z pięciu spotkań, ulegając tylko Neptunowi Łódź. Bardzo dobrze spisali się uczniowie SMS-u, którzy zdobyli w całym turnieju 65 bramek: Aleksander Ozga (27), Wiktor Pałasz (15), Oskar Jarocha (11), Kacper Michta (5), Cezary Pietrzyk (4) i Maksymilian Krakowiak (3).

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce wodnej zostanie rozegrany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2016 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Oprócz KSZO Ostrowiec Św.  zobaczymy w nim Neptuna Łódź, GKPW 59 Gorzów Wlkp., Alfę Gorzów Wlkp., Polonię Bytom i Pałac Młodzieży Warszawa.