„Norwid” czyta Sienkiewicza

1 czerwca Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. włączył się w akcję zainicjowaną przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”.

Rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza, którego ogólnopolskie obchody odbyły się w kwietniu w Oblęgorku, w Muzeum – Pałacyku Henryka Sienkiewicza. Marszałek Adam Jarubas zainicjował ogólnowojewódzką akcję „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza” i zachęcał wszystkich, by się do niej włączyli, więc bardzo chętnie na ten apel odpowiedzieliśmy.

Młodzież pod kierunkiem pań Bożeny Gomuły, Anny Czuby oraz Elżbiety Kowalskiej przygotowała dla swoich kolegów program, który miał na celu upowszechnienie twórczość pisarza. Mogliśmy obejrzeć krótką prezentację na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, a nawet wysłuchać wywiadu z pisarzem – w role dziennikarki i autora wcielili się Karolina Wicha i Dawid Wosiek.

Fragmenty największych dzieł pisarza czytali nauczyciele: Edyta Tyczyńska, Anna Trojanowska, Małgorzata Malinowska, Norbert Schindler oraz uczennice Joasia Ciesielczyk i Natalia Drab. Słowo czytane poprzedzały fragmenty adaptacji filmowej danej książki.

Na zakończenie odbył się quiz, który poprowadzili Olek Ozga i Krzysiek Rogoziński . Gimnazjaliści wykazali się imponującą znajomością życia i twórczości pisarza. Nagrodą dla autorów prawidłowych odpowiedzi były słodycze.

W przygotowanie spotkania z Sienkiewiczem zaangażowani byli także Oliwia Wołek i Sebastian Mikula.