Wiemy, czego nie jeść

Dzięki współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości, uczniowie mieli okazję spotkać się ze specjalistą od żywienia— dietetykiem dr. Robertem Gajdą.

Przestrzeganie odpowiednich zasad żywienia jest jednym z  najważniejszych zadań w procesie szkolenia sportowego. O najważniejszych zasadach dotyczących sposobu żywienia, których zachowanie pomaga w osiągnięciu dobrego wyniku i przyczynia się do zachowania dobrego stanu zdrowia, opowiadał  dietetyk dr. Robert Gajda

–Cieszy mnie tak liczna publiczność, bo choć zdaję sobie sprawę, że wasi uczniowie to sportowcy, to trzeba powiedzieć, że generalnie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania wiedzą na temat odpowiedniego żywienia –powiedział dr Robert Gajda. –Natomiast szczególnie ważne jest żywienie w sporcie i obecnie trudno sobie wyobrazić wyczyn na odpowiednim poziomie bez nadzoru dietetyka, który będzie dobierał i wskazywał najbardziej odpowiednie nie tylko źródła energii, ale w ogóle zachowania żywieniowe.

Nietrudno zgadnąć, że wykład dr Roberta Gajdy został wysłuchany w skupieniu, a po jego zakończeniu posypały się konkretne pytania dotyczące chociażby specyfiki żywienia dla poszczególnych dyscyplin sportowych.

-Zapamiętałem może nie tyle to, co mam jeść, bo było tego dużo, tylko to, czego mam nie jeść, gdyż nie dość, że nie pomaga, to jeszcze szkodzi w treningu i osiąganiu odpowiedniej dyspozycji fizycznej –przyznał po spotkaniu Oskar Bociek z klasy piłkarskiej trenera Rafała Lasockiego.