Podwójny sukces Mateusza i Agnieszki

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski, tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, potwierdzili świetną formę i zdobyli złote medale podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów U20, rozgrywanych w Suwałkach w dn. 1-7 lipca 2016, a po powrocie do Ostrowca odebrali świadectwa maturalne, które pozwolą im rozpocząć studia na wybranej uczelni.

Mateusz Borkowski, ubiegłoroczny medalista mistrzostw Europy U20 oraz lider krajowych tabel, potwierdził swoją dominację wśród juniorów w Polsce i z czasem 1:50.72 zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów.

Natomiast Agnieszka Filipowska zdobyła złoty medal w biegu na 3000 metrów. Jako jedyna z zawodniczek pokonała ten dystans poniżej 10 minut, uzyskując czas 9:57.30.

Teraz przed Agnieszką i Mateuszem kolejne ważne zadanie sportowe. Będą reprezentować nasz kraj podczas XVI IAAF Mistrzostw Świata Juniorów U20, które rozegrane zostaną 19-24 lipca w Bydgoszczy. W reprezentacji Polski zobaczymy także Mateusza Wróbla, który od września rozpocznie naukę w naszym liceum. Mateusz pobiegnie w sztafecie 4×400 metrów.