Pięć medali Letnich Mistrzostw Polski pływaków ostrowieckiej SMS

Aż pięć medali z Mistrzostw Polski przywiozły nasze pływaczki. Dwa brązowe zdobyła Julia Szafrańska, srebro i brąz wywalczyła Karolina Wicha, kolejny brąz należy do Oliwii Wołek.

julka1Julia Szafrańska walczyła o medale  Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 16 lat na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu. Reprezentując barwy KSZO Ostrowiec dwukrotnie stawała na podium zajmując III miejsce na dystansie 400 i 800 metrów stylem dowolnym. W finale A 200 metrów stylem dowolnym Julia zameldowała się jako czwarta.

oliwia-i-karolinaW Lubinie natomiast walczyli 15 –latkowie. Bardzo dobrze zaprezentowały się Karolina Wicha i Oliwia Wołek, reprezentujące KSZO Ostrowiec Św. Karolina stanęła na podium dwukrotnie. Zdobyła srebro  na dystansie 200 metrów stylem dowolnym i brąz na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Są to jej pierwsze w karierze medale mistrzostw kraju. Karolina była też IV na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Natomiast Oliwia Wołek wywalczyła srebro na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Popłynęła też w Finale A 400 metrów stylem zmiennym, gdzie zajęła IV miejsce, i jako VI przepłynęła 200 metrów stylem zmiennym.

Troje uczniów wzięło udział w zawodach pływackich w Opolu w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będących Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18 lat. W Finale A 100 metrów stylem dowolnym popłynął Mateusz Rogoziński (KSZO Ostrowiec), finiszując ostatecznie na 10. miejscu. Mateusz zameldował się też w Finale B (druga dziesiątka najlepszych pływaków) na dwukrotnie dłuższym dystansie. Start na poziomie Finału A zanotował też Norbert Jaworski (MUKS Unia Busko Zdrój), zajmując 10. miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym. Natomiast Anita Zarychta (SKP Barakuda Starachowice) trzykrotnie popłynęła w Finale B – była 17. na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, 16. na dystansie 200 metrów stylem motylkowym oraz 19. na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

Liczna 18-osobowa reprezentacja naszych pływaków, reprezentujących barwy KSZO Ostrowiec, wzięła udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat, które odbyły się w Olsztynie. Podopieczni trenera Marcina Piwnika mocno zaznaczyli swoją pozycję wśród najlepszych klubów w kraju w tym roczniku, zajmując w klasyfikacji punktowej 13. miejsce. Najbliżej podium była męska sztafeta 4 x 200m stylem dowolnym (Jakub Wilk, Paweł Kępiński, Daniel Auguścik, Jakub Wykierski), która uplasowała się na 4. miejscu. Jakuba Wilka i Michała Klimasa pięciokrotnie zobaczyliśmy w Finałach A. Ostrowczanie sześciokrotnie popłynęli też w Finałach B.